15 stycznia 2017 roku

Kiedy Jan zobaczył Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Jan dawał świadectwo o tym, że Jezus jest Synem Bożym. Jezus przechodzi również przez nasze życie. Tylko czy potrafimy Go rozpoznawać tu, podczas tej Mszy św., oraz w naszym codziennym życiu? Bo jak inaczej mamy dać o Nim świadectwo.

1. W środę w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał  święty Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. Naszej wiary, żywej i głębokiej, potrzebuje bardzo Zachód na historycznym etapie budowania nowego systemu wielorakich odniesień. Mocnego znaku zawierzenia Chrystusowi potrzebuje Wschód, duchowo spustoszony przez lata programowej ateizacji. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele obchodzimy też Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Migranci i uchodźcy są dla nas wyzwaniem. Odpowiedź daje Ewangelia miłosierdzia”.

3. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę za tydzień Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W tym tygodniu Msze św. we Włynkówku będą odprawione w środę i czwartek a w Strzelinie w piątek o godz. 9.00 rano.

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek , tzw. ”Chleb św. Antoniego” na potrzeby Caritasu naszej parafii.

6. Wizyta duszpasterska wg wyznaczonego planu kończy się w środę w Strzelinku ale w kolejne dni proszę o zgłaszanie się tych rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana do tej pory z różnych powodów. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św. albo proszę dzwonić na numer 661 504 303.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjmowanie kapłana w czasie wizyty duszpasterskiej i za składane ofiary.

Szczęść Boże

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2017 roku

Chrzest Jezusa w Jordanie jest momentem rozpoczęcia Jego publicznej działalności. Duch Święty namaszcza Jezusa, aby jako Sługa wypełnił wolę Ojca. Wspominając przyjęty przez nas chrzest, dziękujmy Bogu za otrzymaną łaskę przybrania za synów i córki Najwyższego. Łaska chrztu jest jednocześnie zadaniem. My też zostaliśmy namaszczeni Duchem, aby głosić Ewangelię, aby współpracować z Bogiem w zbawianiu świata. Prośmy dziś Boga o nowy zapał, o aktywny udział w misji Kościoła.

1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra  w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. Msze św. we Włynkówku i w Strzelinie w tym tygodniu: środa, czwartek i piątek o 9.00 rano.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Plan wizyty duszpasterskiej...

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary i za życzliwe przyjmowanie kapłana w czasie wizyty duszpasterskiej.

Szczęść Boże

wtorek,
17 stycznia 2017

(17. dzień roku)

Wtorek, II Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św. Antoniego, opata

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie