30 sierpnia 2014 roku

„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje” – Pan Jezus kieruje do nas dzisiaj te słowa. Mogą się one wydawać niełatwe, ponieważ trudno nam cokolwiek tracić. Módlmy się podczas tej Mszy św., aby naśladowanie Chrystusa przez każdego z nas było autentyczne i wytrwałe oraz nie pozbawione nadziei.

1.Za tydzień jest zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na wrzesień: aby wszystkie dzieci na całym świecie miały możliwość edukacji szkolnej.

2.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam wszystkie dzieci, ich rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 9.00. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole o godz. 10.00.  Okazja do spowiedzi św. od godz. 8.30, szczególnie zachęcam do tego dzieci z klasy III, które tego roku przyjęły 1-szą Komunię św. Warto pomyśleć o 9-ciu pierwszych piątkach miesiąca.

3.W środę we Włynkówku po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  W czwartek zapraszam od 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, w piątek Msza św. o godz. 18.00. W sobotę Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii o godz. 9.00 oraz  „ślubna” o godz. 12.00  w Dolinie Charlotty.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek września. Od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi będzie w Strzelinie od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. We Włynkówku spowiedź od 17.30, a o 18.00 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ.

5.W przyszłą niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na renowację sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu, polecam tą intencję Waszej szczególnej ofiarności.

6.Uroczystości odpustowe w Skrzatuszu odbędą się w niedzielę 21.09.br., natomiast w sobotę 20.09. odbędzie się w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodych, na który ks. biskup zaprasza młodzież z całej naszej diecezji.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz  wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

wtorek,
02 września 2014

(245. dzień roku)

Imieniny:
Juliana, Stefana

Czy kiedykolwiek odprawiłeś/łaś dziewięć pierwszych piątków miesiąca?