2 Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia 2017 roku

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia. Trwając w radości wielkanocnej, rozważamy tajemnicę Bożego Miłosierdzia, pamiętając o zbawczej ofierze Chrystusa. Ciesząc się ze Zmartwychwstania, oglądamy Jego przebite ręce, nogi i bok. Choć w naszym życiu pojawiają się, i będą się pojawiać, różne trudności, dzięki Bożemu miłosierdziu możemy mieć nadzieję na życie wieczne. Św. Piotr przypomina nam w swoim liście, że celem naszej wiary jest zbawienie.  Zmartwychwstały Chrystus żyje i nadal działa. Przemienia nasze serca, przebacza, prowadzi cierpliwie przez trudności na drodze wiary. Uczniowie uradowali się, widząc Zmartwychwstałego. Jak jest ze mną? Czy przyjmuję Jezusa z wiarą w Jego miłosierną miłość?

1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Źródłem tej mocy jest Boże miłosierdzie, dlatego i dzisiaj możemy podzielić się z potrzebującymi poprzez złożenie ofiary do puszki po Mszy św. na pomoc dla umęczonej wojną ludności w Syrii, wspieraną przez Caritas Polska, która przeżywa dzisiaj swoje święto patronalne.

2. Msza Święta we Włynkówku w piątek o godz. 18.00.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek po wieczornej Mszy św.

4. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 17-go maja na Mszy św. o godz. 17.00, udzieli go ks. Bp Krzysztof Włodarczyk. Wszystkie informacje odnośnie pewnych obowiązków i terminów podane będą od jutra na naszej stronie parafialnej.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli na wspólną modlitwę za naszą parafię na odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Szczególnie jak zawsze DZIĘKUJĘ pocztom sztandarowym jednostek OSP z naszej parafii, wszystkim druhom i druhnom oraz „ strażackiej” młodzieży.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość w minionym tygodniu.

Szczęść Boże

niedziela,
30 kwietnia 2017

(120. dzień roku)

Niedziela, III Tydzień Wielkanocny Rok A, I Trzecia Niedziela Wielkanocna

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie