14 września 2014 roku

Święto Podwyższenia Krzyża przypomina nam o naszym odkupieniu dokonanym przez cierpienie i śmierć Jezusa. Rozpoczynając liturgię, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy wierzę w miłość Boga? Czy wierzę, że Jezus przyszedł na świat, aby nas zbawić? Czy naprawdę wierzę w życie wieczne?

1.Za tydzień nasza diecezja przeżywać będzie odpust w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu. Wiem, że niektórzy z naszej parafii wybierają się tam swoimi samochodami, łączymy się z nimi w tym pielgrzymowaniu. Młodzież ma swoje czuwanie w sobotę  wraz z  biskupem naszej diecezji Edwardem Dajczakiem.

2.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: : w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej bolesnej; we wtorek – świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli męczeństwo w połowie III wieku; w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski; w sobotę  Andrzeja Kim i towarzyszy, pierwszego kapłana koreańskiego i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku; w sobotę – świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3.Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00. W środę we Włynkówku po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek zapraszam na godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę w Dolinie Charlotty ślub o godz. 12.00, oraz Msza św. „niedzielna” o godz. 17.00.

4.Zapowiedzi przedślubne:

Mikołaj Piotr  Surowiec, st. w., zam. Włynkowo

Paulina Maria Całujek, st. w., zam. Słupsk

5.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, za posprzątanie kościoła, i wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

sobota,
20 września 2014

(263. dzień roku)

Święta

św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana,Pawła Chong Hasang i Towarzyszy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Eustachego, Filipiny

Czy kiedykolwiek odprawiłeś/łaś dziewięć pierwszych piątków miesiąca?