17 czerwca 2018 roku

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

1.  Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na kształcenie w Diecezji oraz KUL.

2.W środę w Strzelinie  Msza św. o godz. 17.00 oraz w środę i czwartek we Włynkówku o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem do NSPJ.

3.W piątek przypada uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci do spowiedzi św. od godz. 8.00 rano, o 8.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszych dzieci szkolnych, oraz w intencji nauczycieli, pedagogów i pozostałych pracowników naszej szkoły. Zapraszam wszystkich serdecznie.

4.W sobotę obchodzimy Dzień Ojca.  Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie.

6.U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze, i  bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby parafii oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

sobota,
23 czerwca 2018

(174. dzień roku)

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie