3 Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2017 roku

Prosimy Jezusa jak Samarytanka w dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody życia, żebyśmy nie pragnęli. W naszych sercach są różne pragnienia. Pragniemy zdrowia, najnowszego sprzętu, modnych ubrań, obecności kogoś bliskiego. Czy jest tam miejsce dla Pana Boga? Tak jak musimy pić wodę aby przeżyć, tak też potrzebujemy Boga, abyśmy mieli życie wieczne. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu mamy okazję, żeby dokonać wyboru Jezusa i uznać, że On jest prawdziwie Zbawicielem świata.

1. Dobiegamy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. W tym duchu pragniemy też przeżyć nasze rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 7 – 9 kwietnia.

2. W środę we Włynkówku nie będzie Mszy św. oraz biuro parafialne będzie zamknięte gdyż będę na spowiedzi rekolekcyjnej w Jezierzycach.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek po wieczornej Mszy św.

4. W piątek w Strzelinie o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św., a we Włynkówku o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i Msza św., zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

5. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości, które będą przeznaczone dla ubogich parafian. Kosz jest wystawiony w kościele parafialnym i w kościele filialnym w Strzelinie.

6. Do puszki z napisem: „Ofiara na kwiaty do Bożego Grobu” można składać ofiary przeznaczone na ten cel.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze  ofiary i za wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

piątek,
24 marca 2017

(83. dzień roku)

Piątek, Rok A, I Dzień powszedni

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie