15 października 2017 roku

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: ”Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo Internet, bo telewizja, bo brak czasu… Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynieniem dobra.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego przyniosła nam, innym, całemu Kościołowi i światu ta modlitwa. W prywatnych objawieniach Matka Boża niejednokrotnie wskazywała na różaniec jako środek, dzięki któremu świat może zostać ocalony. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane  o 17.30. Po różańcu Msza św. We wtorek Różaniec i Msza św. w Strzelinie o 17.30.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – św. Jadwigi  Śląskiej; we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, Bpa i Męczennika; w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty, jest to jednocześnie Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie; w piątek –  św. Jana Kantego, kapłana.

3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w całym Kościele tydzień misyjny. Uświadamia nam on, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Kościół ze swej natury jest misyjny. Chrześcijanin zatem powinien być misjonarzem. Mamy obowiązek świadczyć o Chrystusie w każdym czasie i miejscu.

4. Za tydzień przyjedzie do naszej parafii ks. dr Piotr Skiba, ojciec duchowny z WSD w     Koszalinie, który zwróci się do nas ze słowem w imieniu ks. Rektora naszego seminarium a po każdej Mszy św. będzie zbierał do puszki ofiary w celu wsparcia potrzeb materialnych uczelni przygotowującej kapłanów do posługi w naszej diecezji.

5. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kartki na wypominki. Wypełnione kartki wypominkowe można składać do puszki lub bezpośrednio do mnie.

6. Jutro przypada 10. rocznica śmierci kard.   nominata Ignacego Jeża(2007), Wieczny odpoczynek Racz Mu dać Panie…

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

czwartek,
19 października 2017

(292. dzień roku)

Czytania:

• Ewangelia:

Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie