27 Niedziela Zwykła

4 października 2015 roku

W dzisiejszych czytaniach mocno brzmią słowa o jedności męża i żony. Zdanie "Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela" słyszeliśmy teraz, zwłaszcza w kontekście sakramentu małżeństwa. W codziennym życiu niejednokrotnie doświadczamy trudu tej prawdy. W ciężkich chwilach i kryzysach możemy przyjść do Boga i z dziecięcą ufnością prosić go o umocnienie wzajemnej miłości. Pamiętajmy również w tym czasie w naszych modlitwach o rozpoczynającym się dzisiaj w Rzymie Synodzie Biskupów o Rodzinie.

1. Dzisiaj jest zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na październik: aby klerycy naszego seminarium duchownego stali się prawdziwie uczniami Chrystusa .

2. W październiku z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcam do udziału we Mszy Świętej połączonej z tym nabożeństwem. Eucharystia w tym tygodniu we Włynkówku w poniedziałek, środę i w czwartek o godz. 17.30 , a po niej nabożeństwo różańcowe. We wtorek i w piątek Msza św. i różaniec w Strzelinie o godz. 17.30. A tych, którym trudno  dotrzeć na liturgię, proszę o odmawianie różańca świętego w domach.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. W niedzielę Msza św. we Włynkówku o godz.11.30, której przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Krzysztof Zadarko.

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 15 Dzień Papieski, który przebiega pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Do puszki będziemy mieli okazję złożyć ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin.

6. We wtorek odbyło się spotkanie rady parafialnej, na której został  omówiony przebieg  zbliżającej się wizytacji biskupiej w naszej parafii oraz sprawy bieżące. Wybrany również został nowy zarząd rady parafialnej. Przewodniczącym został pan Wiesław Staniuk, zastępcą pan Ryszard Serafin, a sekretarzem pani Danuta Błasiak. Członkami rady zostali pani Beata Grzech, pani Regina Knapik i pan Kazimierz Brych. Radzie parafialnej poprzedniej kadencji bardzo serdecznie dziękuję za współpracę, a nowej radzie życzymy powodzenia w realizowanych zadaniach.

7. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 odbywać się będą przygotowania liturgiczne do sakramentu bierzmowania.

8. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzin.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz  wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

 

26 Niedziela Zwykła

27 września 2015 roku

Stając przed Bogiem na początku Eucharystii, oddajmy Mu to, co nam przeszkadza w relacji z nim, to wszystko, co sprawia, że jesteśmy w stanie wyrzec się prawdy, nie słuchając głosu  swojego sumienia, żeby tylko osiągnąć zamierzony przez nas cel. Pan Jezus mówi w mocny sposób o wystrzeganiu się tego, co prowadzi nas do grzechu. Bóg chce naszego dobra, a nie naszego udręczenia. Warto Mu zaufać i zobaczyć szerszą perspektywę naszego życia, daleko wykraczającą poza to, co znamy tutaj, na ziemi.

1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek – świętych  Aniołów Stróżów;

2. W czwartek, 1 października rozpocznie się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej,   razem z Matką Bożą będziemy trwali na tej pięknej modlitwie. Zachęcam do udziału od poniedziałku w codziennej Mszy Świętej połączonej z tym nabożeństwem. A tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, proszę o odmawianie różańca w domach. Nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.30, a po nim Msza św. W pierwszy czwartek miesiąca na różańcu o   godz. 17.30 będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, również z naszej parafii.  

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca października. Od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w Strzelinie od 16.00, a o 16.30 Msza św. We Włynkówku spowiedź od 17.30, oraz nabożeństwo różańcowe a o 18.00 Msza św.

5. W Pierwszą Sobotę Eucharystia  we Włynkówku w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii o godz. 9.00 z Różańcem zaraz po Mszy św.

6. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie rady parafialnej celem omówienia  zbliżającej się wizytacji biskupiej w naszej parafii oraz spraw bieżących i wyboru nowego    zarządu, gdyż upłynęło 5 lat od ostatnich wyborów. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych sprawami naszej parafii. Zapraszam serdecznie.

7. W środę na godz. 19.00 zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w celu omówienia spraw organizacyjnych dotyczących tego ważnego wydarzenia w życiu naszej młodzieży.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, oraz  wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
04 października 2015

(277. dzień roku)

Święta

św. Franciszka z Asyżu - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Franciszka, Rozalii

Sonda

Czy kiedykolwiek byłeś/łaś w Santktuarium na Jasnej Górze w Częstchowie?

Tak

Nie

Nie, ale planuję tam pojechać