3 Niedziela Wielkanocna

19 kwietnia 2015 roku

Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną, która przypomina nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, jak Jezus ukazuje się uczniom i wyjaśnia im słowa Pisma. Również my, spotykając się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg.

1.Trzecia Niedziela Wielkanocna to początek 5. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Takie proste pytanie sobie zadajmy: kiedy ostatnio czytaliśmy Pismo Święte?

2.W poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 odbędą się próby przygotowania liturgicznego przed bierzmowaniem. W środę od godz. 18.00 spowiedź św. dla młodzieży oraz ich rodzin oraz dla  wszystkich potrzebujących przed Uroczystością Odpustową w naszej parafii.

3. W czwartek 23-go kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, Diecezji i naszej parafii. Zapraszam o godz. 18.30 na Odpustową Mszę św., podczas której  udzielony będzie sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszam bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich wiernych a szczególnie rodziny kandydatów do bierzmowania oraz naszą niezawodną Ochotniczą Straż Pożarną.

4.W sobotę będziemy obchodzić święto świętego Marka Ewangelisty, to również rocznica święceń biskupich biskupa Krzysztofa Zadarko ( 2009 ), pamiętajmy o nim w naszych modlitwach; Msza św. w Dolinie Charlotty o godz. 17.00.

5.Przyszłą  niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

6.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, za porządkowanie wokół kościoła i wszelką pomoc.

Szczęść Boże

sobota,
25 kwietnia 2015

(115. dzień roku)

św. Marka Ewangelisty - święto

Imieniny:
Jarosława, Marka

Czy pościsz we wszystkie piątki w ciągu roku?

Często

Czasami