24 sierpnia 2014 roku

Bóg obchodzi się z nami jak kochający Ojciec z dziećmi. Jest bardzo cierpliwy, ale też  wymagający. Warto dzisiaj zadać sobie pytanie, czy potrafimy zrozumieć i przyjąć ojcowską troskę Boga o nas.

1.We wtorek ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam papież Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.  Msza św. w Strzelinie o godz. 16.30  a  we Włynkówku o godz. 18.00.

2.W środę  przypada wspomnienie świętej Moniki, a w czwartek wspominamy jej syna -  świętego Augustyna; w piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3.W czwartek od godz. 17.30 zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w kościele parafialnym,  o 18.00 Msza św. W sobotę w Dolinie Charlotty Msza św. ślubna o godz. 15.00, a  „niedzielna” o godz. 17.00.

4.W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu  dobru. Serdecznie zapraszam na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory, 7-go września – w niedzielę o  godz. 12.00.

5.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

środa,
27 sierpnia 2014

(239. dzień roku)

św. Moniki - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Cezarego, Jozefa

Czy uczestniczyłeś w tym roku w Drodze Krzyżowej?

tak

nie