1 Niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2015 roku

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj usłyszymy wezwanie:” Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jest ono skierowane do każdego i każdej z nas. Czas Wielkiego Postu jest nam dany, abyśmy przez pokutę, dzieła miłosierdzia i podejmowane wyrzeczenia mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do Jezusa i doświadczyć Jego obecności w naszym życiu.

1.Dzisiaj zaraz po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. Bardzo gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym przepięknym nabożeństwie. Ofiarujmy je jako nasze wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Wielkopostna akcja trzeźwości jest jedną z form ascezy pokutnej.

2.Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy w środę we Włynkówku o godz. 18.00  a w czwartek od 17.30 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św. W Dolinie Charlotty Msza św. w sobotę o godz. 17.00.

3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. W piątek Droga Krzyżowa w Strzelinie o 16.30, a po niej Msza św. We Włynkówku Droga Krzyżowa o 18.00, a po niej Msza św. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

4.Za tydzień w II niedziele Wielkiego Postu nazywana od kilku lat Niedzielą „Ad Gentes” będzie zbiórka do puszek na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom. Pieniądze te zostaną  przeznaczone na realizację projektów ewangelizacyjnych i humanitarnych.

5.Do puszki z napisem: „Ofiara na kwiaty do Bożego Grobu” można składać ofiary przeznaczone na ten cel. Będą wystawione kartony lub kosze, do których proszę o składanie produktów żywnościowych. Będą one przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.

6.Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od czwartku do  niedzieli Palmowej, czyli od 26 do 29 marca. Bardzo proszę o zarezerwowanie sobie tego czasu na skupienie i modlitwę.

7.Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku będzie połączone z odpustem parafialnym ku czci św. Wojciecha 23-go kwietnia. Zainteresowaną młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszam na spotkanie do kościoła w piątek o godz. 17.30.

8.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze  ofiary i za wszelką pomoc i życzliwość okazaną mi w minionym tygodniu.

Szczęść Boże

piątek,
27 lutego 2015

(58. dzień roku)

Imieniny:
Anastazji, Gabriela

Czy pościsz we wszystkie piątki w ciągu roku?

Często

Czasami