5 lutego 2017 roku

Jezus nadaje sens naszemu życiu, a my jesteśmy wezwani, aby dzielić się tym dobrem, które otrzymaliśmy. Nie po to, żeby być bardziej popularnym, ale dla większej chwały Ojca w niebie. Kiedy odrzucamy Boga, nasze życie traci smak i ogarnia je ciemność. Są dwie drogi. To my dokonujemy wyboru, którą z nich idziemy.

1. Dzisiaj jest zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na luty: aby pasterze Kościoła zawsze byli otwarci na działanie Ducha Świętego w nauczaniu i posłudze ludowi Bożemu.

2. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne możemy załatwić tylko w poniedziałek po godz. 18.30 z powodu mojego wyjazdu we wtorek na krajową konferencję diecezjalnych dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych.

3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy.

4. W przyszłą niedzielę strażacy z OSP Włynkowo będą zbierali datki na sztandar swojej jednostki oraz proporzec drużyny młodzieżowej, które zostaną ufundowane z okazji obchodzonego w tym roku 60-lecia tej jednostki. Polecam tę zbiórkę naszej życzliwej uwadze.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

niedziela,
19 lutego 2017

(50. dzień roku)

Niedziela, Rok A, I Siódma Niedziela zwykła

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie