5 Niedziela Wielkanocna

24 kwietnia 2016 roku

Droga jest pięknym obrazem życia człowieka i jego wiary. Przemierzamy ziemię, czy jednak pamiętamy, że wędrujemy także ku niebu? Człowiek nieustannie zmierza ku pełni człowieczeństwa a drugi człowiek jest dla nas darem a nie zagrożeniem i tego uczy nas Chrystus, gdy daje nam nowe przykazanie Miłości.

1. Dzisiaj o godz. 12.00 odprawiona będzie suma odpustowa ku czci św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii.

2. Msza św. w Strzelinie we wtorek a we Włynkówku w środę i czwartek i piątek o godz. 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jak zawsze w środę. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.  W sobotę Msza św. w Dolinie Charlotty o godz. 17.00.

3. W przyszłą  niedzielę  zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na maj: aby dary Ducha Świętego pomagały w umacnianiu pokoju i sprawiedliwości na świecie.

4. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Stefański, st. w., zam. Strzelino

Marlena Zawadzka, st. w., zam. Bzowo, par. Słonowice

Piotr Paweł Rymer, st. w., zam. Strzelinko

Anna Gawrońska, st. w., zam. Strzelinko

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość oraz dzisiejsze ofiary, również te składane na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Szczęść Boże

piątek,
29 kwietnia 2016

(120. dzień roku)

Piatek. Swieto sw. Katarzyny Sienenskiej, dziewicy i doktora Kosciola.

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska