3 Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia 2018 roku

Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa są wypełnieniem zapowiedzi Boga dotyczącej Mesjasza. Dlatego Jezus podkreśla, że musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma. Pismo bowiem ciągle niesie człowiekowi nadzieję zbawienia, mimo tylu jego grzechów i odstępstw. Eucharystia, którą sprawujemy, należy do ostatniego etapu Bożego planu zbawienia. Ona bowiem uobecnia jedyną ofiarę Chrystusa.

1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Źródłem tej mocy jest Boże miłosierdzie. Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

2. Trzecia niedziela wielkanocna od kilku lat jest przeżywana jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna X ogólnopolski Tydzień Biblijny. Czy Pismo Święte jest obecne w naszym życiu codziennym, czy tylko słuchamy Słowa Bożego z tekstów biblijnych w niedzielę na Mszy św. Zachęcam do codziennego czytania Pisma Świętego w naszych domach.

3. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii będzie we wtorek 17-go kwietnia w Siemianicach na Mszy św. o godz. 17.00, udzieli go ks. Bp Paweł Cieślik. W poniedziałek w Siemianicach o godz. 18.00 będzie spowiedź dla młodzieży i ich rodzin a następnie próba przed bierzmowaniem.

4. W czwartek, 26 kwietnia będzie odprawiona Msza wotywna o Duchu Świętym, będziemy polecać w niej prace synodu diecezjalnego, a szczególnie parafialnego zespołu synodalnego, który spotka się na spotkaniu zaraz po Mszy św. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i na spotkanie synodalne po Eucharystii.

5. W tym tygodniu Msza św. we Włynkówku w środę, czwartek i w piątek o godz. 18.00, a w Strzelinie w piątek o godz. 17.00, w sobotę Msza św. ślubna w Dolinie Charlotty o 16.00.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

sobota,
21 kwietnia 2018

(111. dzień roku)

Sobota, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie