2 Niedziela Adwentu

4 grudnia 2016 roku

Wchodzimy w drugi tydzień Adwentu przywołani przez Jana Chrzciciela. Ten ostatni prorok był głosem zwiastującym Jezusa. Uczmy się od niego, bo my też mamy być świadkami i zwiastunami. Mamy dawać świadectwo i równocześnie wskazywać drogę innym. Żyjmy tak, aby wszyscy, widząc nas, mogli powiedzieć: ten jest chrześcijaninem! Szczególnie wiele okazji do czynienia dobra mamy w dniu, w którym na pamiątkę świętego Mikołaja, biskupa, obdarowujemy się prezentami. Niech pozostanie po nich ślad nie tylko na koncie i wśród mniej czy bardziej potrzebnych rzeczy, ale przede wszystkim w sercu i tam, gdzie gromadzimy skarby na życie wieczne – w Niebie.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na grudzień: aby wiara w Syna Bożego dała nam moc bycia Jego świadkami w życiu codziennym.

2. W na jbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, przeznaczona od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Pan Jezus powiedział, że są błogosławieni. Msza św. w Strzelinie o godz. 16.30 a we Włynkówku o 18.00.

3. W tym tygodniu serdecznie zapraszam dzieci z lampionami i serduszkami na Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie na godz. 18.00 w poniedziałek, środę i czwartek.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św., około godz. 18.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną oraz osoby zainteresowane rozwojem naszej parafii.

5. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną osoby chore i starsze z naszej parafii w ich domach od godz. 10.00.

6. W piątek 16 grudnia,  godz. 20.00 ks. Biskup zaprasza do kościoła Mariackiego w Słupsku na Świąteczne Czuwanie Młodych. Polecam tę okazję do wspólnej modlitwy naszej młodzieży, szczególnie tej, która przygotowuje się do przyjęcia sakrament bierzmowania.

7. Można nabywać świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest, jak co roku na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do kosza przy wejściu możemy także składać produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla potrzebujących.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby kościołów na wschodzie i inne przejawy życzliwości.

Szczęść Boże

środa,
07 grudnia 2016

(342. dzień roku)

Czy modlisz się za zmarłych?