28 czerwca 2015 roku

Jezus stawia przed uczniami wysokie wymagania. Decyzja pójścia za Nim musi być natychmiastowa i bezdyskusyjna. Nie mogą oglądać się wstecz: muszą zapomnieć o swoich najbliższych, nie załatwionych sprawach i przeszłości. W zamian za to Jezus nie obiecuje im żadnych wymiernych korzyści. Jedyną motywacją jest On sam w królestwie Bożym.

1. Za tydzień jest zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na lipiec: za wszystkich, którzy jeszcze nie są uczniami Chrystusa aby odważnie przyjęli prawdę o Nim.

2. Jutro przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Wspominając św. Jana Pawła II, będziemy się modlić za obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Jutro swoje imieniny obchodzi bp Paweł Cieślik, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. o godz.18.00. W czwartek od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu indywidualnie, zapraszam serdecznie. W sobotę Msza św. ślubna w Dolinie Charlotty o godz. 16.00.

3. W piątek obchodzimy święto Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”.

4. W tym tygodniu przypada również I Piątek miesiąca. Od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w Strzelinie od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. We Włynkówku spowiedź od 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

czwartek,
02 lipca 2015

(183. dzień roku)

Imieniny:
Jagody, Urbana

Czy uczestniczyłeś/łaś w tym roku w procesji Bożego Ciała?