24 lipca 2016 roku

Proście, szukajcie, kołaczcie – tak powinniśmy robić. Ale kiedy nic się nie zmienia, to trudno czekać, a cierpliwość powoli się wyczerpuje. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że „kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. Uczy nas też, żeby modląc się, zwracać się do Boga: „Ojcze”. Ojciec nie pozostanie przecież obojętny na wołanie swoich dzieci, tym bardziej kiedy proszą o Ducha Świętego.

1. Jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła, po Mszy św. o godz. 18.00 w czasie której będziemy też modlić się za kierowców, poświęcę również nasze pojazdy, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie ich używać.

2. We wtorek Msza św. w Strzelinie o godz. 18.00, a we Włynkówku  Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Eucharystia będzie sprawowana również w piątek i czwartek o 18.00, a w sobotę o 17.00 w Dolinie Charlotty.

3. Kancelaria parafialna wyjątkowo będzie czynna tylko we wtorek po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski, a także Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość będzie święty Maksymilian Kolbe.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Labuda, st. w., zam. Pruszcz Gdański

Marta Małgorzata Borowiec, st. w., zam. Włynkowo

Paweł Kowalczyk, st. w., zam. Słupsk

Aleksandra Jeziewska, st. w., zam. Słupsk

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

wtorek,
26 lipca 2016

(208. dzień roku)

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska