18 września 2016 roku

Stwierdzenie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” skłania do refleksji, co w naszym życiu jest mamoną. Przychodzimy do kościoła na Mszę św., modlimy się, chcemy służyć Bogu. Czym są jednak zaprzątnięte nasze myśli, ku czemu kierują się nasze serca? Stojąc przed ołtarzem, możemy oddać Bogu to, co nas od Nieba oddziela i jest ważniejsze od naszego Stwórcy, modląc się: Tak, Panie, chcę, abyś to Ty był na pierwszym miejscu w moim życiu.

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam i proszę, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców był to czas przeżywany z Bogiem. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, na przykład w kołach, organizacjach katolickich, parafialnym Caritasie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Eucharystycznym Ruchu Młodych... Zapraszam wszystkich chętnych!

3. W tym tygodniu wspominamy: w  środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek – św. Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii.

4. We wtorek Msza św. w Strzelinie o 18.00. W środę po Mszy św. we Włynkówku Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W sprawach kancelarii parafialnej zapraszam we wtorek od 18.30. W środę i czwartek kancelaria będzie nieczynna. Nie będzie Mszy św. w sobotę w Dolinie Charlotty.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech gdzie życie straciło ponad 300 osób a tak wielu straciło swoje domostwa, z góry dziękuję tradycyjnym Bóg Zapłać!

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

czwartek,
29 września 2016

(273. dzień roku)

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska