18 stycznia 2015 roku

Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby ocalić ludzi od śmierci wiecznej. Z pokorą wypełnił plan swojego Ojca. Dzięki temu jest dla nas przykładem, jak szukać i realizować wolę Boga względem naszego życia. Prośmy w czasie tej Mszy św., abyśmy chcieli liczyć się z wolą Bożą.  Jedynego Boga prosimy też dzisiaj o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

1.W środę przypada Dzień Babci. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

2.Zaczyna się oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

3.W tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie św. Agnieszki, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; w sobotę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła a w przyszłą niedzielę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4.W środę  Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9.30 rano.

5.Kończy się wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Gdyby jakaś rodzina była nieobecna w czasie „ kolędy” lub została przypadkowo pominięta, a chciałaby przyjąć kapłana, proszę uzgodnić termin z księdzem proboszczem.

6.W przyszłą niedzielę zbiórka do kosza  oraz do puszek dla wsparcia „spalonych” rodzin z Wrześcia.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjmowanie kapłana w czasie wizyty duszpasterskiej i za wszelkie ofiary.

Szczęść Boże

czwartek,
29 stycznia 2015

(29. dzień roku)

bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Franciszka, Zdzisława

Sonda

Czy kiedykolwiek zapaliłeś świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom podczas kolacji wigilijnej?