Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 roku

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata chcemy sobie przypomnieć, że całkowicie należymy do Jezusa. Panowanie Chrystusa nigdy nie przeminie. Trudno nam to nieraz zrozumieć, bo Jego królestwo nie jest z tego świata. Dlatego dziś prośmy o to, abyśmy potrafili sięgać dalej poza horyzont naszych codziennych zajęć.

1.Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Została wprowadzona przez papieża Piusa Xl w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Mamy jeszcze w żywej pamięci Rok Święty 2000, przez który pięknie nas przeprowadził Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II. Prawdę o królowaniu Chrystusa dobrze oddawało hasło umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki”. Dziś warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebrację?    

2.Dziś na Mszy św. o godz.12.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  

3.W listopadzie pamiętamy szczególnie o modlitwie za zmarłych. W środę i piątek „wypominki” we Włynkówku o godz. 17.45  a następnie Msza św. o godz. 18.00. Kartki z  Włynkówka będą czytane w środę, a  w piątek z Włynkowa. Również w piątek w Strzelinie Msza św. z  wypominkami ze Strzelina i Strzelinka o godz. 16.30. W sobotę Msza św. niedzielna  w  Dolinie Charlotty o godz. 17.00.  

4.Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia i odpowiednio duchowo przygotowani. Od niedzieli pierwszym tygodniu Adwentu będą roznoszone opłatki wigilijne.

5.Od przyszłej niedzieli, 1-szej Adwentu, będą wystawione kosze, do których proszę o składanie darów dla ubogich z naszej parafii.

6.Zachęcamy do zakupu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: duża- 15zł, mała 5zł.

7.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary,  oraz  wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
27 listopada 2014

(331. dzień roku)

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Sonda

Czy kiedykolwiek zapaliłeś świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom podczas kolacji wigilijnej?

Tak

Nie