Uroczystość Trójcy Świętej

11 czerwca 2017 roku

Obchodzimy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oddajemy cześć tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serca. Nie chciejmy wszystkiego zrozumieć. Uczmy się raczej pokornego zaufania Bogu, który jest miłością i chce dać nam udział w swojej miłości.   

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!  

2. We wtorek 13 czerwca będziemy obchodzić odpust ku czci św. Antoniego, patrona kościoła filialnego w Strzelinie. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 17.30. W związku z tym zapraszam już dzisiaj by zarezerwować sobie czas tego dnia na wspólną modlitwę w  intencjach które są w naszych sercach i umysłach, liczę też na obecność naszych niezawodnych strażaków z jednostek naszej parafii.

3. W środę  Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo do NSPJ. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę po nabożeństwie czerwcowym.

4. W czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystości rozpoczną się w Strzelinie Mszą św. o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja eucharystyczna do Włynkówka. Proszę o przygotowanie ołtarzy:1-szy na krzyżówce w Strzelinie, 2-gi przy osiedlu domków jednorodzinnych, 3-ci przy krzyżu we Włynkówku i 4-ty przy kościele parafialnym. Proszę o przystrojenie domów na trasie procesji i pomoc strażaków w jej prowadzeniu. Po zakończeniu procesji Msza św. we Włynkówku.  

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji oraz KUL. 

6.Zapowiedzi przedślubne:   

Sebastian Daniel Pytlak,  st. w., zam. Strzelino                                                     

Olimpia Sylwia Zając, st. w., zam. Jastrzębie Zdrój

 

Radosław Panek,  st. w., zam. Strzelino                                                                       

Kornelia Paula Komar, st. w., zam. Ustka

8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
27 czerwca 2017

(178. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Sonda

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie

w Bydlinie

w Słupsku

w innej miejscowości