30 Niedziela Zwykła

23 października 2016 roku

Niedziela misyjna pobudza nas dzisiaj do refleksji nad działalnością misyjną Kościoła, szczególnie zaś nad troską o zbawienie ludzi którzy jeszcze nie znają Chrystusa. Sam Pan, oddając nam swoje życie w Eucharystii, zaprasza nas do troski, aby inni mieli życie. Tą troską otaczamy szczególnie tych, którzy potrzebują odkrycia swojej godności bycia dziećmi Bożymi, aby mocą Słowa i ofiarną służbą naszego życia napełniali się życiem na chwałę Boga.

1. Dzisiaj gościmy kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego z Koszalina, który po Mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tej uczelni.

2. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane o godz. 17.30. Zakończenie nabożeństw we wtorek w Strzelinie a we Włynkówku w piątek. Po Różańcu Msza św. W środę zapraszam do licznego udziału szczególnie dzieci z naszej parafii. W sobotę już „niedzielna” Msza św. w Dolinie Charlotty o 17.00.

3. W piątek czcimy w liturgii świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na Chrzcie Świętym i nasze imiona padły z ust Boga. I my powinniśmy pójść za Jezusem i całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!?

4. W piątek na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie do kościoła kandydatów do bierzmowania z klas ponad gimnazjalnych.

5. Wypełnione kartki wypominkowe można  składać do puszki lub bezpośrednio do mnie.

6. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na zimowy: cofamy zegarki o godzinę. Msze św. przyszłą niedzielę według nowego czasu.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

 

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
26 października 2016

(300. dzień roku)

Święta

Sonda

Czy weźmiesz udział w nabożeństwach różańcowych?

Tak

Nie