Przemienienie Pańskie

6 sierpnia 2017 roku

Dzisiaj przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

1.Dzisiaj jest zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na sierpień: aby czas wakacji i urlopów był czasem niedzielnej Mszy św. i zamyślenia nad naszą wiarą.

2.W piątek w Strzelinie Msza św. ślubna Sylwii i Patryka o godz. 15.00.

3.W sobotę o 8.30 zapraszam na różaniec fatimski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o 9.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii.

4.Również w sobotę 12-go sierpnia od godz. 10.00 odwiedzę z posługą sakramentalną osoby chore i starsze z naszej parafii.

5.Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.  Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

czwartek,
17 sierpnia 2017

(229. dzień roku)

Czytania:

• Ewangelia:

Czwartek, XIX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie