Uroczystość Chrystusa Króla

22 listopada 2015 roku

Obchodzimy dzisiaj- w ostatnią niedzielę roku liturgicznego- uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Pan Jezus powiedział, że Jego królestwo nie jest z tego świata. To, czego pragniemy w głębi naszych serc, wypełni się w królestwie Chrystusa, którego przyjścia     oczekujemy. Warto zadać sobie pytanie, jakim królem jest dla nas Jezus i czym jest dla nas  Jego królestwo?

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Mamy jeszcze w żywej pamięci Rok Święty 2000, przez który pięknie nas przeprowadził Święty Jan Paweł II. Prawdę o królowaniu Chrystusa dobrze oddawało hasło umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki”. Dziś warto zapytać się    siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebrację?    

2. Dziś na Mszy św. o godz.12.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy   Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  

3. W listopadzie pamiętamy szczególnie o modlitwie za zmarłych. We wtorek w Strzelinie Msza św. z modlitwami za zmarłych ze Strzelina i Strzelinka o godz. 17.45. W środę, czwartek i w piątek „wypominki” we Włynkówku o godz. 17.45,  a następnie Msza św. o godz. 18.00. Kartki z Włynkówka z ul. Akacjowej i Błękitnej będą czytane w środę, w czwartek z pozostałych ulic Włynkówka, w piątek "wypominki" z Włynkowa.

 

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia i odpowiednio duchowo przygotowani. Od niedzieli, w pierwszym tygodniu Adwentu będą roznoszone  opłatki wigilijne.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary,  oraz  wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

   

 

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
25 listopada 2015

(329. dzień roku)

Święta

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Erazma, Katarzyny

Sonda

Czy kiedykolwiek byłeś/łaś w Santktuarium na Jasnej Górze w Częstchowie?

Tak

Nie

Nie, ale planuję tam pojechać