1 Niedziela Wielkiego Postu

14 lutego 2016 roku

Rozpoczęliśmy szczególny czas Wielkiego Postu. Widzimy dziś Jezusa, który udaje się na pustynię, gdzie pości przez czterdzieści dni. Jest to również zachęta, aby wyjść na pustynię. Dla każdego z nas pustynia może oznaczać coś innego: więcej modlitwy, czytania Biblii, wyciszenia, a może mniej Internetu, ograniczenia jedzenia ulubionych potraw czy picia alkoholu. Celem podejmowanego postu jest nawrócenie. W uczynieniu miejsca w naszym sercu dla Boga pomaga nam liturgia Kościoła. Dziś słyszymy o tym, jak ważne i pomocne jest słowo Boże.

1. Dzisiaj zaraz po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. Bardzo gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym przepięknym nabożeństwie. Ofiarujmy je jako nasze wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 będzie nabożeństwo ekspiacyjne za tych, którzy zabijają nienarodzone dzieci.

2. We Włynkówku Msza św. w środę i czwartek o godz. 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jak zawsze w środę.

3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. W piątek Droga Krzyżowa w Strzelinie o 16.30, a po niej Msza św. We Włynkówku Droga Krzyżowa o 18.00, a po niej Msza św. Ofiary składane po Drodze Krzyżowej przeznaczone są na potrzeby Caritasu naszej parafii. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież.

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą do puszki ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, jako pomoc dla polskich misjonarzy na projekty humanitarne w krajach misynych.

5. Do puszki z napisem: „Ofiara na kwiaty do Bożego Grobu” można składać ofiary przeznaczone na ten cel. Będą wystawione kartony lub kosze, do których proszę o składanie produktów żywnościowych. Będą one przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Foryś, st. w., zam. Włynkówko

Natalia Alicja Lebiedź, st. w., zam. Słupsk

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze  ofiary i za wszelką pomoc i życzliwość okazaną mi w minionym tygodniu.

Szczęść Boże

niedziela,
14 lutego 2016

(45. dzień roku)

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

W którym kościele uczestniczysz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej?

w kościele parafialnym we Włynkówku

w kościele filialnym w Strzelinie

w innym kościele

nie będę uczestniczył w tym nabożeństwie