3 Niedziela Adwentu

14 grudnia 2014 roku

Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą radości (Gaudete). Powodem tej radości jest obecność Pana Boga w naszym życiu i zbliżające się święta. Warto, abyśmy zastanowili się dzisiaj, czy rzeczywiście potrafimy zobaczyć działanie Boga w naszym życiu. Radość w sercu i łagodność wobec ludzi to najlepsze potwierdzenie, że tak jest naprawdę. Ludziom jednak często brakuje radości. Niektórzy szukają jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to, co znajdują, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza swoją radością. Będziemy prosić w czasie tej niedzielnej Mszy św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Przeprośmy teraz Ojca wszelkiej radości, że nie zawsze potrafimy się cieszyć Jego obecnością.

1.Powoli kończy się Adwent. Od środy wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas.  Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.

2.Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Nie zapominajmy też o darach dla biedniejszych od nas, o podzieleniu się chlebem..., kosze na dary są wystawione w kościołach.

3.W piątek 19-go grudnia w kościele mariackim w Słupsku o godz. 20.00, będzie adwentowe czuwanie dla młodych z ks. biskupem K. Zadarko. Obowiązkowo powinni być tam obecni kandydaci do bierzmowania wszystkich klas. Spotkanie potrwa około 1.5 godziny. Będzie okazja do spowiedzi świętej. Proszę potraktować poważnie to ogłoszenie.

4.Zapraszam na Adwentowy dzień skupienia w najbliższą  sobotę, Msza św. z nauką  w Strzelinie o godz. 16.30, we Włynkówku o 18.00; również okazja do spowiedzi świętej w sobotę, w Strzelinie od godz. 16.00, w Bydlinie od 17.00 do 17.30, oraz we Włynkówku  od godz. 17.30.

5.Roraty dla dzieci będą odprawiane: w  środę i  piątek we Włynkówku o godz. 18.00.

6.W sobotę od godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w stawianiu choinek i strojenia kościoła parafialnego na okres Bożego Narodzenia.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary i inne przejawy życzliwości.

Szczęść Boże

sobota,
20 grudnia 2014

(354. dzień roku)

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dominika, Bogumiła

Sonda

Czy kiedykolwiek zapaliłeś świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom podczas kolacji wigilijnej?