Uroczystość Trójcy Świętej

22 maja 2016 roku

Obchodzimy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oddajemy cześć tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serca. Nie chciejmy wszystkiego zrozumieć. Uczmy się raczej pokornego zaufania Bogu, który jest miłością i chce dać nam udział w swojej miłości.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W środę i w piątek Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę po nabożeństwie majowym. Spowiedź św. dla rodzin dzieci    obchodzących Rocznicę pierwszej Komunii św. w środę od godz. 17.00. Uroczysta Msza św. Rocznicy pierwszej Komunii będzie w następną niedzielę o godz. 12.00 we Włynkówku.

3. W czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystości rozpoczną się w Strzelinie Mszą św. o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja eucharystyczna do Włynkówka. Proszę o przygotowanie ołtarzy:1-szy na krzyżówce w Strzelinie, 2-gi przy osiedlu domków jednorodzinnych, 3-ci przy krzyżu we Włynkówku i 4-ty przy kościele parafialnym. Proszę o przystrojenie domów na trasie procesji i pomoc strażaków w jej prowadzeniu. Po zakończeniu procesji Msza św. we Włynkówku.

4. Również w czwartek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

wtorek,
24 maja 2016

(145. dzień roku)

Wtorek. Wspomnienie Najswietszej Maryi Panny Wspomozycielki Wiernych.

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska