19 października 2014 roku

Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który stawia przed nami pytanie o to, czy potrafimy mówić o Bogu. Jednak aby mówić o Bogu, trzeba wcześniej dobrze Go poznać. Stąd wynika odpowiedzialność najpierw za swoją wiarę i relację do Boga, a potem także za wiarę innych ludzi. Włączenie się w działalność misyjną jest ważnym krokiem w szukaniu fundamentów swojej wiary. Przybliżmy się więc z ufnością do Boga, który chce, abyśmy otrzymali miłosierdzie i umocnienie naszej wiary. W dzisiejszej liturgii eucharystycznej oddawajmy Bogu siebie, wszystkie nasze radości i zmartwienia. We wszystkim bowiem należymy do Boga. A Bogu należy się pierwsze miejsce w  naszym życiu.

1.Rozpoczynamy  w całym Kościele tydzień misyjny. Uświadamia nam on, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Kościół ze swej natury jest misyjny. Chrześcijanin zatem powinien być misjonarzem. Mamy obowiązek świadczyć o Chrystusie w każdym czasie i miejscu. Niejednokrotnie takim terenem misyjnym może okazać się rodzina, znajomi, miejsce pracy lub odpoczynku. Za tydzień będzie jednocześnie okazja do wsparcia Papieskich Dzieł Misyjnych ofiarą złożoną do puszki po Mszy św.

2.Dzisiaj po każdej Mszy św. kleryk z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie będzie zbierał do puszki ofiary na potrzeby tej uczelni. Polecam tę sprawę ofiarności wszystkich parafian. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

3.We  wtorek Różaniec i Msza św. w Strzelinie o 17.30. W środę, czwartek i piątek we Włynkówku. Zapraszam do licznego udziału. W sobotę Msza św.  w kaplicy w Dolinie Charlotty o godz. 17.00.

4.Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kartki na wypominki. Wypełnione kartki wypominkowe z imionami zmarłych, których chcemy polecić Bogu, można składać do puszki lub bezpośrednio do mnie.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, za posprzątanie kościoła, i wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

wtorek,
21 października 2014

(294. dzień roku)

bł. Jakuba Strzemię, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Hilarego, Urszuli

Czy kiedykolwiek odprawiłeś/łaś dziewięć pierwszych piątków miesiąca?