1 Niedziela Wielkiego Postu

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

1.     Wszystkie niedziele Wielkiego Postu 15 minut przed Mszą św. o godz. 12.00 czyli o 11.45 odśpiewamy Gorzkie Żale. Bardzo gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym przepięknym nabożeństwie. Dzisiaj ofiarujmy je jako nasze wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.

2.     Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. W piątek Droga Krzyżowa w Strzelinie o 16.30, a po niej Msza św. We Włynkówku Droga Krzyżowa o 18.00, a po niej Msza św. Ofiary składane po Drodze Krzyżowej przeznaczone są na potrzeby Caritasu naszej parafii. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież.

3.     Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą do puszki ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, jako pomoc dla polskich misjonarzy na projekty humanitarne w krajach misyjnych.

4.     Do puszki z napisem: „Ofiara na kwiaty do Bożego Grobu” można składać ofiary przeznaczone na ten cel.

5.     Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadzi Ojciec  Stanisław Wysocki, Karmelita z Krakowa w dniach 22 – 24 marca, tzn. czwartek, piątek oraz sobotę przed Niedzielą Palmową, bardzo proszę o przygotowanie sobie czasu na to bardzo ważne wydarzenie przygotowujące nas do przeżycia z wiarą Triduum Paschalne Wielkiego Tygodnia i święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

6.     Nowe róże Żywego Różańca, dziecięca i małżonków (potrzeba tylko 10 małżeńskich par), zapraszam…,

7.     Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze  ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

sobota,
24 lutego 2018

(55. dzień roku)

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie