14 sierpnia 2016 roku

Uczestniczymy we Mszy św., słuchamy słowa Bożego, przyjmujemy Komunię św. Następnie wychodzimy z kościoła z pokojem w sercu albo z poczuciem spełnionego obowiązku, czy też ze znudzeniem. Tymczasem Jezus mówi dzisiaj do nas: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, żeby on już zapłonął”. Tutaj chodzi o nasze życie, coś się musi zmienić, abyśmy Mogli przyjąć dar zbawienia, prawdziwą miłość. Bo przecież po to przychodzimy tu, przed ołtarz, biorąc udział we Mszy św.

1. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. W tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła. Msze św. w tym dniu będą odprawione według porządku niedzielnego.

2. Ks. Biskup zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę do Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej na dzień 15 sierpnia aby trwać na wspólnej modlitwie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są znamienne słowa: „Miłosierdzie szukające rodziny”. O 9.30 modlitwa różańcowa, o 12.00 Msza św. oraz festyn rodzinny z konkursami i ciekawymi nagrodami.

3. Po raz 16. z Koszalina wyruszy do Myśliborza, Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia. Rozpocznie się we wtorek, 16 sierpnia o godz. 7.00 Mszą św. w katedrze w Koszalinie, a zakończy w czwartek 25 sierpnia. Pielgrzymi pokonają w ciągu 9 dni 225 km.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W sobotę Msza św. ślubna we Włynkówku o godz. 15.00 a w Dolinie Charlotty śluby będą o 17.00 i 18.15 dlatego nie będzie tam w sobotę Mszy św. wg. formularza niedzielnego.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Mariusz Szewczyk, st. w., zam. Bydlino

Marzena Weronika Nowicka, st. w., zam. Ustka

Piotr Jakub Wienczonek, st. w., zam. Strzelino

Sylwia Mirosława Kot, st. w., zam. Dębnica Kaszubska

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.  Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

niedziela,
28 sierpnia 2016

(241. dzień roku)

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska