26 czerwca 2016 roku

Pan Jezus mówi „Pójdź za Mną”. Te słowa kieruje do konkretnego człowieka i odpowiedź każdego z nas może być inna, tak jak różni jesteśmy my i nasze życiowe powołania. Jednak wspólnym mianownikiem powinien być radykalizm odpowiedzi na Boże wezwanie. Nie może być ona połowiczna. Pójście za Jezusem daje wolność, nawet jeśli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń. Jaka będzie nasza odpowiedź na wezwanie Jezusa? Bóg nie zostawia nas samych. Umacnia nas podczas Eucharystii swoim Słowem i Ciałem.

1. W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Wspominając Sługę Bożego Jana Pawła II, będziemy się modlić za obecnego Papieża Benedykta – Piotra naszych czasów. Swoje imieniny obchodzi bp Paweł Cieślik. Zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00.

2. We wtorek Msza św. w Strzelinie o 18.00 wraz z  nabożeństwem czerwcowym do NSPJ. W sobotę Msza św. o godz. 9.00 w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii a o godz. 17.00 już „ niedzielna” w Dolinie Charlotty.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca lipca. Od godz. 10.00 odwiedzę osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w Strzelinie od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. We Włynkówku spowiedź od 17.30, a o 18.00 Msza św. i nabożeństwo.

4. W dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji oraz KUL.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

wtorek,
28 czerwca 2016

(180. dzień roku)

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska