Uroczystość Trójcy Świętej

22 maja 2016 roku

Obchodzimy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Wychwalamy jedynego Boga, który jest wspólnotą Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oddajemy cześć tajemnicy, która przewyższa nasz rozum i przenika nasze serca. Nie chciejmy wszystkiego zrozumieć. Uczmy się raczej pokornego zaufania Bogu, który jest miłością i chce dać nam udział w swojej miłości.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!  

2. W środę i w piątek Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę po nabożeństwie majowym. Spowiedź św. dla rodzin dzieci    obchodzących Rocznicę pierwszej Komunii św. w środę od godz. 17.00. Uroczysta Msza św. Rocznicy pierwszej Komunii będzie w następną niedzielę o godz. 12.00 we Włynkówku.

3. W czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystości rozpoczną się w Strzelinie Mszą św. o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja eucharystyczna do Włynkówka. Proszę o przygotowanie ołtarzy:1-szy na krzyżówce w Strzelinie, 2-gi przy osiedlu domków jednorodzinnych, 3-ci przy krzyżu we Włynkówku i 4-ty przy kościele parafialnym. Proszę o przystrojenie domów na trasie procesji i pomoc strażaków w jej prowadzeniu. Po zakończeniu procesji Msza św. we Włynkówku.

4. Również w czwartek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość.

 

Szczęść Boże

 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
24 maja 2016

(145. dzień roku)

Święta

Wtorek. Wspomnienie Najswietszej Maryi Panny Wspomozycielki Wiernych.

Sonda

Czy wiesz jakie święto przypada 23 kwietnia?

Odpust we Włynkówku

Dzień patronalny Caritas Polska

Święto Matki Bożej

Odpust w Strzelinie