11 Niedziela Zwykła

17 czerwca 2018 roku

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

1.  Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na kształcenie w Diecezji oraz KUL.

2.W środę w Strzelinie  Msza św. o godz. 17.00 oraz w środę i czwartek we Włynkówku o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem do NSPJ.

3.W piątek przypada uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci do spowiedzi św. od godz. 8.00 rano, o 8.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszych dzieci szkolnych, oraz w intencji nauczycieli, pedagogów i pozostałych pracowników naszej szkoły. Zapraszam wszystkich serdecznie.

4.W sobotę obchodzimy Dzień Ojca.  Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. 

6.U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze, i  bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby parafii oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

 

Szczęść Boże

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
23 czerwca 2018

(174. dzień roku)

Święta

Sobota, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Sonda

Gdzie będziesz uczestniczył w Pasterce?

we Włynkówku

w Strzelinie

w Bydlinie

w Słupsku

w innej miejscowości