20 lipca 2014 roku

Pan Bóg, choć wszechmocny i pełen potęgi, jest dobry i łaskawy dla nas. Cierpliwie pozwala nam wzrastać, pielęgnuje to, co zasiał. Do nas należy dbanie o wierność Bogu i Jego przykazaniom, o królestwo Boże, które jest pomiędzy nami. Przyjdzie bowiem czas sądu, o czym wspomina dzisiejsza Ewangelia, kiedy dobre ziarno zostanie oddzielone od chwastów.

1.W tym tygodniu Msza św. i nowenna do MB Nieustającej pomocy w środę we Włynkówku o godz. 18.00. Eucharystia będzie sprawowana również w czwartek i piątek  o 18.00  a w sobotę w Dolinie Charlotty o godz. 17.00.

2.W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali: we wtorek – świętą Marię Magdalenę; w środę – świętą Brygidę, Patronkę Europy, matkę ośmiorga dzieci, które je przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych; w czwartek – św. Kingę, a w piątek - święto św. Jakuba, Apostoła;  w sobotę – świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

3.Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – pobłogosławię w piątek  pojazdy mechaniczne po Mszy św. o godz. 18.00 na której pomodlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.

4.Zapowiedzi przedślubne:

Jan Wieczorek, st. w., zam. Słupsk

Wioletta Halina Początko, st. w., zam. Włynkowo

Paweł Serafin, st. w., zam. Kobylnica

Adrianna Marta Rojewska, st. w., zam. Bydlino

5.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary oraz wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.

Szczęść Boże

czwartek,
31 lipca 2014

(212. dzień roku)

św. Ignacego Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Ignacego, Ludomira

Czy uczestniczyłeś w tym roku w Drodze Krzyżowej?

tak

nie