26 października 2014 roku

1.Przed nami kolejne, ostatnie dni różańcowej modlitwy. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego ta modlitwa przyniosła nam, innym, całemu Kościołowi i światu. Nabożeństwo różańcowe w Strzelinie we wtorek o godz. 17.30  a  we Włynkówku będzie odprawione w  środę, czwartek i piątek.

2.W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawione: we Włynkówku o godz. 8.00, w Bydlinie o 9.15, a w Strzelinie o 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Msza św. na Starym Cmentarzu w Słupsku o godz. 12.30, poprzedzona procesją, która wyjdzie z kościoła NSJ o godz. 11.45.

3.Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji. Trzeba również być wolnym od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu nawet najmniejszego oraz przyjąć komunię świętą i pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Nasza troska o zmarłych przy pisaniu popularnych „wypominków”, wymaga też osobistego zaangażowania. Starajmy się być na Wypominkach za zmarłych jak najczęściej w naszym Kościele i nie żałujmy im gorliwej modlitwy Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

4.W niedzielę za tydzień przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Jest to szczególny dzień modlitw za wszystkich zmarłych. Msze św. będą odprawione  wg porządku niedzielnego.

5.Kartki wypominkowe można składać do puszki lub bezpośrednio w zakrystii. Można jeszcze zaopatrzyć się w kartki przy wyjściu z kościoła.

6.Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary, za posprzątanie kościoła, i wszelką pomoc i życzliwość.

Szczęść Boże

czwartek,
30 października 2014

(303. dzień roku)

św. Bonawenuty Bojani, zakonnicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Przemysława, Zenobii

Czy kiedykolwiek odprawiłeś/łaś dziewięć pierwszych piątków miesiąca?